המלצות

לדינה היקרה!
עברה חלפה לה תקופה ארוכה בה קיבלנו כל שבוע כלים בהעמקה בסבלנות ובהארה מתוך אמון נפלא הענקת לנו חיים במתנה. הגענו חוששים ונבוכים פילסנו דרכינו בין חששות וקשיים. בחן ובטוב טעם הנחית אותנו לאורך ימים טובים הענקת לנו כלים לחיים שמחים ומאושרים! לימדת אותנו טפל ועיקר ונתת לנו יד גם בצעד עקר סמכת והנחית באורך רוח ובסבלנות הענקת לנו המרב בלי שיפוטיות תפילתנו וברכתנו שתזכי עוד ועוד לסייע לאחרים מין המצר לעלות להאיר הדרך ולהעניק שמחה לרומם כל נזקק לחיים של ברכה. בהערכה אין קץ ובהוקרה עמוקה
דינה יקרה!
אמנם נפרדנו זה מכבר אך את רחשי לבנו לא הספקנו לומר כמה טוב חמים ונעים לנו היה כמה תמיכה קיבלנו בכל שעה. והעיקר, כזו התקדמות מעלה בעינינו דמעות התרגשות! זאת הזדמנות להכיר טובה ולומר פשוט תודה גדולה!
דינה יקרה!
תודה על רגישות ואנושיות שבמקצועיות יצוקות על הכוונות המובילות לתובנות מעמיקות. תודה על מילים קצרות ושתיקות ארוכות. תודה על טיפולך המסור עם תוצאות נפלאות..
לאחרונה ערכנו כנס מוגנות לאמהות שכלל הרצאה ומכירת הספרים של דינה קורול. לפני המכירה השארתי את הספרים אצל הרבניות שלנו לעיון והן המליצו מאוד. אני אישית מרגישה שמה שמיוחד בהם הוא היכולת של דינה להעביר מסרים עמוקים וחשובים במילים שקל להתחבר אליהן ולהפנים אותן בקלות. הרעיון של החלק "מוגנות להורים" שההורה קורא ללא הילד, מאפשר לעבור תהליך פנימי עם עצמי לקראת ההדרכה לילדים. מה שלדעתי הכי חשוב בספרים האלו, הוא השיח שנוצר עם הילד תוך כדי קריאת הספר. הילדים שיתפו בהתנסויות רלוונטיות וגם אני שיתפתי במילים מותאמות לכל גיל (קראתי את הספרים עם כל ילד בנפרד), לצערי בדורנו כולנו חווינו ברמה כזו או אחרת התנסויות בתחום, גם אם לא דרמתיות - חשוב לדבר על זה. בעצם הרגשתי שמתאפשר לי, יותר מתמיד, להיות שם עבור הילדים שלי. הרגשתי שנפתח ביננו ערוץ תקשורת שהפך אותי לכתובת עבורם בנושא הזה ובכלל. אני חושבת שהם ירגישו עכשיו יותר בנוח לבוא ולספר דברים שעוברים עליהם באופן כללי, ושלא יהיו - דברים בנושא הזה. עוד דבר מאוד ייחודי בעיני הוא מגוון הסימולציות בנושאים השונים שמוצאים בספרים (גם בספר "מדריך לרגשות"). בעצם קריאת הספרים לא נשארת ברובד המילולי אלא עוברת לעולם המעשה. היום כשסי-בי-טי היא דרך טיפול ידועה בהצלחתה המהירה, התחושה היא שדי מהר הילדים מפנימים מעין "אוטומט" התנהגותי חדש, בריא ונכון יותר, שמטרתו לעזור בזמן אמת, כמו הכלים הבאים: להגיד "לא", לברוח ולספר, או הכלי ללמוד להפגין בשפת הגוף עירנות וביטחון (והדבר מוסבר בספר בצורה כל כך מוחשית, כולל איורים, איך בדיוק נראה ומתנהג ילד עירני ובטוח בעצמו, ונותנים לילד להציג את שני המקרים ולהבין איך צריך וכדאי, וידוע שהפוגעים מזהים ילד שלא יצעק, לא יתנגד, יהיה לא מוכן וחסר בטחון). ברגע שעושים המחזות, אפילו משעשעות, הכלים מופנמים ברמה גבוהה יותר ממילים, ואז השימוש בהם נעשה חלק מהטבע של הילד. ושוב, הערך המוסף כאן לדעתי הוא הרבה מעבר לנושא ה"מוגנות" עם כל חשיבותו הרבה. במשך היום יכולים להיות לילד מצבים של עוגמת נפש בתחומים רגשיים נוספים, שחשוב שידע ויפנים את התגובה הנכונה ביותר שתעזור לו להתמודד נכון עם המצב. למשל, כמו בדוגמא בספר של חבר שכל פעם שהוא מפסיד במשחק הוא נהיה עצבני ודורסני - גם במצב כזה צריך לדעת את התגובה הנכונה והטובה של להתרחק. לסיכום המלצתי על ספריה של דינה קורול בשלוש מילים- חובה בכל בית! ושהאור שהספרים הללו מביא איתו יהווה עוד נדבך בזירוז הגאולה ונגיע לייעוד - שיבלע הרע מהעולם ונוכל להתעסק כבר רק בטוב ללא הצורך הבתמודדות עם הצד האחר.
ענבל שטוייר
נציגת נשי החב"ד מגדל העמק
לא רבים יודעים, אך על מנת למצוא ספר טיפולי טוב ומעשיר, תורם ומקדם, נצרכות אבחנה מדויקת ושימת לב לפרטים כולל האיורים המלווים את הספר. במהלך שנות עבודתי כמטפלת רגשית נוכחתי לגלות שלמרות שנראה כי קיים הציע רב של ספרים טיפוליים, התוכן שבהם לעיתים דל ואינו מספק. כאשר אני מגלה ספר המכיל בתוכו תוכן טיפולי ראוי אני יודעת בוודאות שגיליתי אוצר. ספר זה שלפניכם "מדריך רגשות" הוא אחד האוצרות הטובים ביותר שזכיתי לגלות. הכתיבה מותאמת להבנתו של הקורא בכל גיל. התוכן בעל ערך רגשי ואינטלקטואלי עשיר שתורם ומאפשר ליצור השלכה טיפולית באופן מושלם. הכתיבה מקצועית ומשלבת עלילה מרתקת המעוררת ענין וסקרנות. האיורים ייחודיים ומאפשרים להכנס לעולם הדמיון ולהתחבר דרך כך לעולמו הרגשי של הילד. בנוסף, מהיכרותי עם כותבת הספר כמטפלת בעלת מוניטין רב והצלחה רבה בטיפולים עם ילדים ומבוגרים, אני בטוחה כי החומר המוגש לפניכם מקצועי ומכיל בתוכו שנות עבודה רבות. יתר על כן, הספר מאפשר לכל הורה המעונין ליצור במסגרת הביתית שעת איכות מעצימה ומשמעותית להיעזר בו. ממליצה בחום!
עטרה בלאט
עובדת סוציאלית (M.A)
זו הזדמנות בשבילי לכתוב לך שהספר שלך "מדריך למוגנות להורים ולילדים" פשוט מאלף! לא מוצאת את המילים הנכונות לתאר עד כמה הןא נוגעים לנו בלב, עד כמה התחברו אצלנו לספר, וכבר ביום אחרי שהגיע הילדה אמרה שהיום ישמה משהו מהספר... ספר חובה בכל בית, ואני ממש לא מגזימה! הבאתי גם לעבודה וכ"כ התלהבו ואני מעוניינת בעוד עותקים.
רחלי ברנט
עובדת סוציאלית (התפתחות הילד)
דינה יקרה!
רצינו להודות על שנה של סבלנות וסובלנות... על המקום הנפלא בו יש את הזמן לכל אחד ומקום בלב להכיל את כל התסכולים והאי הבנות...
אני אמא ומטפלת רגשית. לפני כמה שנים רכשתי את הספר שלך "מדריך לרגשות להורים ולילדים" והוא פשוט חולל שינויים בקרב הילדים וחסך לי המון כסף וזמן לטיפולים רגשיים. מבחינתי הוא פשוט אוצר יקר ואני מעוניינת לפרסם אותו בקרב ציבור יותר רחב של אימהות.
ססיל אברג'ל
מטפלת רגשית
לגב' דינה קורול היקרה!
אומנם חלפה חצי שנה מאז המפגשים שלנו אבל ההנחיות שלך והתובנות מהמפגשים שלנו איתך כל זה מלווים אותנו יומיום ושעה שעה ממש! פתחת לנו דלת לכוונים אליהם לא הסתכלנו ואותם לא הכרנו. היום זה משהו אחר... יש הבנה מה קורה ויש תקווה. יש לדון לכף זכות, ואין (כמעט...) פחד, בהלה ובלבול. יש הבנה היכן המטרה!
דינה יקרה! הספרים מהממים! כתובים ברמה מקצועית גבוהה, ומנגישים לילדים בצורה כ"כ ברורה ופשוטה את הנושאים המאוד רגישים וחשובים.
טליה ויסברג
פסיכותרפיסטית CBT בגישה יהודית
לדינה היקרה והמסורה!
אין מילים להודות על שישה חודשים של חיזוק ותמיכה הזדהות, מסירות, הבנה, הכלה... על השעות הרבות שהקדשת עבורנו כדי לתת לנו המון כוח להמשיך הלאה, להתקדם ולהצליח.

רגע, אמא! אל תשכחי למלא את כתובת המייל שלך כדי שהפוסטים הכי מעודכנים יגיעו ישירות אלייך

דילוג לתוכן